پاورپوینت روش تخمين موقعيت براي محيط هاي دروني با استفاده از شبکه عصبي

دسته بندي : فنی و مهندسی » صنایع
توضیحات:
پاورپوینت با موضوع روش تخمين موقعيت براي محيط هاي دروني با استفاده از شبکه عصبي مدار شعاعي با کاربرد در تجارت سیار، در قالب ppt و در 66 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:
تقسیم بندی های مختلف تعیین موقعیت و روشهای اصلی مطرح برای آن :
برونی
سیستم ماهواره جهانی
استفاده از تکنیک انگشت نگاری محلی

درونی
شبکه سنسورها
استفاده از تکنیک انگشت نگاری محلی

GPS :
سيستم GPS شامل 3 بخش‌ فضا، كنترل و كاربري مي‌باشد. بخش فضايي شامل آرايش ماهواره‌ها در فضا(Constellation) مي‌باشد. اولين سري اين ماهواره‌ها در سال 1978 در مدار قرار داده شد و در سال 1986 توسعه و تكميل آرايش ماهواره‌اي سيستم GPS به علت جلوگيري از خطرات ناشي از عدم مسيريابي انجام پذيرفت. در فوريه 1989 آرايش ماهواره‌اي سيستم GPS با 24 يا تعداد بيشتري ماهواره در مدار كامل و فعال گرديد. سيستم كنترل توسط ارتش آمريكا انجام مي‌گيرد كه رديابي و نگهداري آنها را در مدار كنترل مي‌نمايد.
سيستم GPS از اندازه‌گيري فاصله بين گيرنده و ماهواره استفاده مي‌نمايد. ماهواره‌ها در نقاط مشخصي مي‌باشند و گيرنده‌هاي GPS در روي زمين و منطقه ناشناخته‌اي هستند. امواج راديويي با سرعت نور حركت مي‌كنند. با ضرب زمان حركت سيگنال از ماهواره تا گيرنده GPS در سرعت نور(km/s 300000) فاصله ي بين ماهواره و گيرنده مشخص مي‌شود. اين سيستم با داشتن اطلاعات از 4 ماهواره در يك فضاي 3 بعدي مي‌توان محل خود را محاسبه نمود.
از اطلاعات حاصل از ماهواره اول با توجه به آنكه پترن ماهواره‌ها كروي و فاصله آنها تا زمين 12000 مايل است تمام فضاي كروي به مركز اين ماهواره و با اين شعاع را تحت پوشش قرار مي دهد.با اندازه‌گيري حاصل از ماهواره دوم، سطح تقاطع اين دو كره كه يك دايره است به عنوان منطق مورد تشخيص معين مي شود.
اندازه ‌گيري ماهوار سوم،دو نقطه را كه از تقاطع 3 كره بدست مي آيند را مطرح مي كند. يكي از دو نقطه به عنوان غيرقابل قبول حذف مي‌شود. كامپيوترها در داخل گيرنده‌هاي GPS روش‌ها و تكنيك‌هاي مختلفي براي مشخص نمودن نقطه صحيح از نقطه غيرقابل قبول دارند.
اندازه‌گيري چهارم، تفاوت زماني ((Offset بين همزماني ساعت ماهواره و ساعت گيرنده مي‌باشد. نصب ساعت‌هاي اتمي در گيرنده‌هاي GPS باعث گراني بيش از حد آنها مي‌شود، در گيرنده‌ها از ساعت‌هاي دقيق كوارتز استفاده مي‌شود. اندازه‌گيري چهارم مقدار اين Offset را جبران مي‌نمايد و نقطه صحيح را پيدا خواهد نمود. GPS سرعت را نيز اندازه‌گيري مي‌كند كه براي مسيريابي بسيار مهم است.
و . . .

فهرست مطالب:
بافت چیست؟
تقسیم بندی های مختلف تعیین موقعیت و روشهای اصلی مطرح برای آن
روش ها و سیستم های مطرح شده بر اساس انگشت نگاری محلی
روش پیشنهادی
ارزیابی روش پیشنهادی
آشنایی با برنامه های مختلف تجارت سیار و جایگاه تعیین موقعیت در آنها
تبلیغات سیار
نتیجه گیری
مراجع
دسته بندی: فنی و مهندسی » صنایع

تعداد مشاهده: 4843 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 66

حجم فایل:2,950 کیلوبایت

 قیمت: 21,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب ppt و در 66 اسلاید، قابل ویرایش.